Jdi na obsah Jdi na menu
 


MUDr. Gabriela Pecková Poslankyně (?)


 

MUDr. Gabriela Pecková 

 

 

Poslankyně (?) 

  Dolní sněmovna Parlamentu České republiky

   Sněmovní ulice 

PRAHA

  Paní doktorko,

 

 

  po Vašem vystoupení ve sněmovně dne 4. května 2012 jsem si položil otázku, zda člověk Vašich morálních kvalit má právo na tak vysokou funkci. Proto ten otazník v adrese. Žena, lékařka, poslankyně prezentuje názor, který by nebyl akceptovatelný ani v případě nevzdělaného primitiva, jemuž jsou zcela cizí pojmy humanita, empatie, ohleduplnost  - a především schopnost prokázat úctu stáří.

 

   Je mi osmašedesát let. Nikdy jsem nebyl v žádné politické straně. Po roce 1989 jsem vykonával funkci tiskového mluvčího v takových institucích jako je Fakultní nemocnice Ostrava (11 let) a Fakulta zdravotnických studií (dnes Fakulta lékařská) Ostravské univerzity v Ostravě. Díky tomu jsem poznal řadu skvělých lékařů, ale rovněž lékařů, kteří etiku tohoto výsostně humánního povolání svým chováním a přístupem k nemocným deklasovali na úroveň těch, kdo byli schopni zabíjet v koncentračních táborech za Druhé světové války. Jeden můj příbuzný, MUDr. Vladimír Neuwirth, svého času primář interny Vítkovické nemocnice, mi řekl: „Hochu, doktorů s titulem MUDr. je hodně, ale lékařů žalostně málo!“ Konec citace. Netušíte, jak často jsem si na jeho slova vzpomenul, naposledy ihned po Vašem vystoupení ve Sněmovně. Jako novinář a publicista si zachovávám odstup od politiků, v programových prohlášeních hledám logiku, odpovědnost a realistický pohled na možnosti. Nikdy však nevolím strany, které mají na svědomí prorůstání mafie do státní moci a korupci.

 

   Patřím rovněž do kategorie důchodců, které zejména poválečná léta poznamenala. Ke konci války mi byl jeden rok, takže z toho si mnoho nepamatuji. Ovšem pak jsem zažil hlad, nedostatek obuvi, oblečení, protože vše bylo „na lístky“. A Vy si dovolíte urážet staré lidi, z nichž velká většina bojuje dnes o přežití, aniž byste měla osobní zkušenost?! Jako lékařka patříte k sociální skupině finančně dostatečně zabezpečené. Jako členka Dolní sněmovny PČR rovněž pobíráte nadstandardní příjmy a navíc máte požitky, o jejichž výši lidé většinou mají pouze mlhavé tušení. Pokud chcete, respektive se vůbec odvážíte namítnout, že děti se mají postarat o rodiče, pak Vám musím zdůraznit a připomenout, že složité existenční problémy má rovněž velká řada mladých rodin. Zřejmě dnes platí to, co řekl jeden z velkých filozofů: „Dvacáté století ještě patřilo k období jaguárů a pardálů, století jedenadvacáté bude patřit hyenám a šakalům.“ Konec citace.

 

   Divoká privatizace, rozprodávání majetku státu hluboko pod cenou (např. těžební pole na Karvinsku v hodnotě 200 miliard korun, jež bylo státem prodáno za 4 miliardy Kč!!! Zdroj: Veřejné prohlášení RNDr. Radoslava Štědroně v průběhu akce Holešovská výzva.), nekončící korupce, jejíž výše se ročně odhaduje mezi 100-200 miliardy korun, nehorázné plýtvání ministerstev – nákup pandurů, padáků, kauza PROMOPRO, Lesy České republiky, ČEZ, MUS, etc., etc. To vše stálo Českou republiku a občany ohromný objem financí, jež se odhaduje v řádu bilionů!!! Tyto ztráty jdou na konto politiků – jich především! A Vy máte tu drzost poslat ještě do větší chudoby ty nejpotřebnější, z nichž mnozí zaplatili zdravím výkon povolání horníků, hutníků, stavbařů, zemědělců, lesníků a dalších zaměstnání, bez nichž byste neměla k dispozici ten komfort, na nějž jste zvyklá – stejně jako ostatní politici, kteří k tomuto stavu přispěli po roce 1989.

 

   Zdá se, že morální pokles, k němuž jste vy, politici, převážnou mírou přispěli, vůbec nevnímáte. Hluboce pohrdáte řadovými občany, hluboce deklasujete etiku, k níž lidstvo spělo a o kterou usilovalo zejména v posledních dvou stoletích. Tato etika byla tkaná díky zkušenostem obou světových válek, těch zejména.  A je, jak je vidět, velice křehká! Nebylo snad už dost barbarství? Jako lékařka byste měla mít na paměti, že jste jen a jen shluk biologických vlastností živého organizmu, který – jako každý jiný - podléhá  fyziologickým změnám, nemocem a stárnutí. Vaše dnešní privilegované postavení je pouze dočasné, nevíte dne ani hodiny. Tak prosím nezvedejte svou hlavu tak vysoko a třeba si znovu pročtěte řecké filozofy. A začtěte se i do filozofů moderních. Rozhodně byste mohla priority svých životních hodnot znovu zvážit

   Hluboce Vámi pohrdám, jsem zhnusen, když si uvědomím, jací lidé ovládají tento stát. Rok 1989 jsem uvítal, očekával jsem změnu nejen režimu, ale především obrození morálních hodnot. Přestože nemíním všechny politiky dávat do jednoho pytle, jsem přesvědčen, že těch, kdo chtěli skutečně sloužit národu (Podle hesla Jana Lucemburského – „Ich dien! Sloužím!), je tak pramálo, že jejich snaha je v zárodku udušena karikaturami bytostí, jež se snaží navenek vypadat jako lidé. Pokud ventiluji svůj názor, pak tak činím v zájmu mladé generace, která začíná tušit, co ji - díky lidem Vám podobným - v budoucnu čeká.

                                                                                                          S pozdravem                                                                                                                                            ŠtěpánNeuwirth

 

  spisovatel  J. Seiferta 1043Ostrava  

 

 

Poslanci a důchodci

 

4. 5. 2012  Poslanci podpořili v úvodním kole navzdory odporu opozice vládní návrh na snížení valorizace důchodů v následujících třech letech.

Zpravodajka zákona, poslankyně TOP 09 Gabriela Pecková, obhajovala vládní návrh s poukazem na to, že se dotkne lidí, kteří vyrůstali za války, takže poloprázdnou peněženku zvládnou!

Otevřený dopis!

Karel Novotný Stodulky, Hlavní Město Praha, Czech Republic

Nevážená paní poslankyně MUDr. Gabriela Pecková
PSP ČR

Nevážená paní poslankyně,
nemohu si Vás vážit protože to co jste dnes vypustila z úst, je odrazem Vaší žalostné mysli, bezbřehou arogancí snoubící se s tupostí a ignorací zásad slušnosti.

Sama jste prý lékařka, revmatoložka a s důchodci pracujete celý život. Tak Vám bych se do ruky dostat nechtěl, protože mám pocit, že podle Vašeho výroku řádíte v ordinaci asi jako Mengele.
Jak si vůbec dovolujete říci že "Ať se nám to líbí, nebo ne, úsporná opatření pocítí v tomto případě ve svých peněženkách senioři, ale oni se tomu přizpůsobí. Já to vím, protože s nimi pracuji celý život. Mnozí se narodili za války a svůj život prožili v režimu, který jim žádné extra zbohatnutí nedovolil,"
Máte tím zřejmě na mysli, že když ti důchodci žili ve sračkách od války tak si mohou ve sračkách žít na sklonku svého života do smrti?
Osobně bych Vám popřál hodně dlouhého života s důchodem 7.500,- Kč. Protože pokud si nenašetříte nic z poslaneckého platu na který Vám přispělo mnoho důchodců, půjdete o žebrácké holi jako ti dnešní důchodci.
Kdyby jste raději prosazovala vyšetření kauz typu PROMOPRO a všech svinstev politiků se kterými tak ráda sedáte v Poslanecké sněmovně.

Nevážená paní doktorko, na závěr musím podotnout, že většina důchodců celý život tvrdě dřela, tak už jenom z úcty, kterou vy zřejmě postrádáte, by měli mít slušné důchody vzhledem k hodnotám, které tady po desetiletí vytvořili. Kdyby se tak nestalo, nebylo by dnes z čeho krást.
Že Vám není hanba!!!!!!!

Karel Novotný

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Paní poslankyně....

(Lidka, 8. 5. 2012 8:13)

Nemohu to napsat slušně, protože jsem vyslechla její debilní proslov a řekla jsem bez váhání - KRÁVA NEJVYŠŠÍHO KALIBRU -od které bych si nenechala vytáhnout ani třísku. Nestudovala také v nějaké "Plzni"? Jak může něco takového s titulem vůbec sedět v parlamentu? No vím - jsou to penízky. Kdybych mohla tak bych ji vyhodila a ni ke koštěti nepustila. Je vidět co se ve zdravotnictví děje.