Jdi na obsah Jdi na menu
 


PROČ NENÍ NA DŮCHODY?????

21. 3. 2010ZÁKLADNÍ  INSTINKT

Jany Bobošíkové

 

RUCE PRYČ OD DŮCHODCŮ !

 NA SVÉ STÁŘÍ SI POCTIVĚ VYDĚLALI.

 

Stát prý musí sehnat 33 miliard na vyplacení důchodů.

Ještě před dvěma lety

bylo v sociálním fondu na důchody 70 miliard.

Kam se ty peníze poděly? Dnešní důchodci si na svůj důchod vydělali poctivou prací a neexistovalo, aby se někdo vyhnul placení, protože všichni pracovali,a tudíž všichni si na důchod platili.

 Tón médií směrem k tomu problému je šokující. Doslova se roztrhl pytel s názory, že dnešní důchodci si vlastně mohou za svízelnou situaci sami. Že sklízejí plody svého přitakávání minulému režimu. A že by důchody měly být vlastně sníženy na polovinu. Že nikdo vlastně za minulého režimu pořádně nepracoval, a že si tedy důchod nezaslouží.

 To jsou naprosto nehorázné názory.

Důchodový systém byl ve chvíli převratu 1989-1990 naprosto přebytkový, a to natolik, že až do minulého roku na něm bylo dle zdroje z Rady seniorů ČR-časopis doba seniorů 70 miliard Kč.

Podle téhož zdroje si v minulém roce Topolánkova vláda z tohoto fondu půjčila 23 miliard a slíbila, že je do konce roku vrátí.

 Nevrátila nic.

Pokud ano, nikde o tom nebyla ani zmínka. Současná úřednická vláda by měla v rámci své detektivní práce při odhalování černých děr, kudy mizí peníze ze státní kasy,

zaměřit svůj zrak i na to, kam zmizely peníze ze sociálního fondu na důchody. Kdyby se totiž peníze, právem náležející důchodcům současným i budoucím, nerozkradly a nepoužily na různá porcování medvědů, mohlo být v systému při stávajícím stavu důchodců, i každoročním nárůstu, peněz dost až do roku 2040 i při pravidelném valorizování.

 Od sametového převratu slibovaly všechny vlády, že oddělí sociální fond od státního rozpočtu. Dodnes tak žádná z nich neučinila. Nebylo by totiž dostatek peněz na různé „kamarádičky“, zlaté padáky a další nekonečný odtok peněz z hromady, na kterou si dnešní  a částečně i budoucí důchodci poctivě vydělali.

 Je třeba, aby někdo řekl pravdu a přestal mladé lidi štvát proti důchodcům. Ti si totiž na svůj důchod vydělali. Ono to ani jinak nešlo. Protože pracovat bylo povinností, takže pracovat musel každý, a tudíž dostával mzdu, ze které musel odvádět na důchodové zabezpečení určitou částku podle výše svých příjmů. Takže dnešní přemoudřelí a přemoudřelí mladí diskutéři, včetně těch nejuvědomělejších šplhající se na Top – ruce pryč od důchodců! Za současný stav na důchodovém účtu rozhodně nemohou oni.

 

  Jana Bobošíková

     Předsedkyně strany Suverenita Obrazek


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vláda zlodějů

(Lidka, 22. 3. 2010 11:01)

Chce se mi pokaždé zvracet, když slyším kolik kdo dluží státu a jací jsme darmožrouti atd...Když se začalo rozkrádat po slavné revoluci, tak se hlásalo, jak bude dobře. No dnes vidíme, jak se dobře všechno rozkradlo, nahoře si páni přidali nehorázné sumy, darmožrouti odchází s milionovým odstupným, blbečci vystudují za 14 dnů a vérují republikou a ty blbý občane to zaplať. Tady chybí jen to, co kdysi fungovalo a oken na vyhození darmožráčů máme dost.