Jdi na obsah Jdi na menu
 


VÁNOČNÍ ÚVAHA

                                                                             

        VÁNOCE ,VÁNOCE , PŘICHÁZEJÍ

 a-budou-vanoce-019.jpg

 Mysleme si, co chceme.Ale je zde druhý adventní týden a Vánoce jsou zde coby dup.

Venku spousta sněhu a teplota se drží statečně okolo deseti stupnů pod nulou.Poslouchám radio a slyším, jak lidé nadávají na tlačenice u těch různých hyper-super obchodů, kde v hromadách sněhu nemají kde zaparkovat a jak jim sůl zničila jejich drahé boty. Nářky nad hromadnou dopravou a stesky maminek na to, že kočárek musí více nosit nežli tlačit, aby se vůbec probojovaly sněhem třeba jen na obyčejný nákup.

Tak jsem se se svojí přítelkyní rozhodl, že to zkusíme trochu jinak.

Nepojedeme do krajského města, ale zajedeme se podívat do našeho okresního města Nového Jíčína.

Projíždíme naší malebnou obcí po prohrnuté nádherně bílé silnici, přes Hukovice a obdivujeme pohádkově bílou krajinu. Stromy jsou ojinělé s bílou čepicí a všude jen bílá krása.

V Kuníně je pohádky konec. Prosolená břečka na silnici a lidé uskakující před cákanci od projíždějících vozidel.Tak to jde až do Nového Jičina.

Zde nejsou problémy s parkováním a dokonce i spousta místa i tzv.zadarmo. Po zaparkování blízko Jičínského náměstí se vydáváme na prohlídku města.

Jsme na na  velmi malebném náměstí plném malých dřevěných domečků, kde to voní skořicí,bramboráky a uzeninami.Všemu tomu vévodí krásný stromeček /i když u nás v Bartošovicich máme hezčí/, sníh chrupá pod botama a vzduchem se nesou vánoční melodie.

Opět jsme se přenesli do Ladovské pohádky. Žádné tlačenice, rozumné ceny a ta čokoláda se šlehačkou - ta prostě neměla chybu.    I lidí bylo tak akorát.                                        Uprostřed náměstí a-budou-vanoce-041.jpgjezdil veselý vláček a děti se radovaly s projíždky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Také jste zde mohli potkat různé  zajimavé  lidi.a-budou-vanoce-035.jpg Například pána s fretkou a nádherným pejskem. Při procházce jsme došli až k obchodu s květinami. Za výlohou až dech beroucí nádherné orchideje, jaké byste v těch slavných hyper obchodech jen marně hledali.Ale ouha obchod se právě zavíral - bylo po dvanácté hodině. Majitel, když uviděl naše nadšení, nás pozval dál a provedl nás svým královstvím plném neskutečně krásných květin. Nečekal, že mu tam necháme „bůh ví“ jakou tržbu, ale hezky si s námi popovídal a nakonec i my jsme odešli s malou květinkou. Rádi bychom Vám řekli, kde to bylo, ale to by byla reklama a ta je na těchto stránkách zakázana. Zkuste hledat a určitě najdete. A proč vlastně toto všechno píši?

Snad jen proto, že krása a pohoda k vánočním nákupům se najde i v malém městě. A především v klidu bez stresů.

Moc se nám náš výlet líbil a tak Vám radíme, abyste to zkusili taky. Třeba i nedaleko od Vašeho domova najdete tu  pravou pohodu podle pana Lady.

 

Na to abyste našli kousek lidského štěstí, nemusíte přece až na kraj světa.

Fotografie najdete v příloze./JEDNOU U NÁS NA VÁNOCE/

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Krása....

(Lidka, 5. 12. 2010 13:40)

Nádherné psaní, krásné foto a co víc k tomu říct? Jen to že autor má pravdu. Protože jsme oba stejně staří, tak si pamatujeme vánoce bez spěchu s krásnou atmosférou a tenkrát stačil malý dárek a měli jsme velkou radost. Nebylo moc peněz, ale bylo víc pochopení a lásky. Moc přeji lidem pohodu, štěstí a hlavně pevné zdraví.

Re: Krása....

(jan a petra, 8. 10. 2012 17:01)

....velmi hezké stránky,jsou tak nějak lidské a milé.Kdoví co nám přinesou letošní Vánoce,v době kdy takoví Kalousci a jiní zloději okrádají národ ,jsou lidé kteří nebudou mít díky exekutorúm třeba ani střechu nad hlavou,dúchodci,kteří budou volit mez tím,jestli si budou moci koupit drahé léky a potraviny nebo topivo aby nezmrzli.Kolik lidí umrzné a nebo spáchá sebevraždu jen aby ukončili své trápení.
Ani Klaus včetně slavné NEKOMPENETNÍ vlády kde nám vládnou taxikáři a jiní specialisté ti trpět nebudou ti mají již nakradeno,ŠTASTNÉ A VESELÉ.