Jdi na obsah Jdi na menu
 


JAK DÁL

Poslanci i Senát schválili navýšení počtu vojáků v Afghánistánu. Více válce, méně občanům. To není trik, to je naše vláda  změn!


KAM JDOU MILIARDY Z ROZPOČTU? VLÁDA SE ODVOLÁVÁ NA ČL ČÍSLO  .4 NATA.

OVŠEM ZDE SE NEPÍŠE O PODPOŘE VOJSK NATA V ÚTOČNÉ VÁLCE,ZDE JE PSÁNO O POMOCI NAPADENÝM

 

Před 21 lety jste dostali důvěru. Co jste dokázali?

 

Veřejný rozpočet je rozkraden nesmyslnými zakázkami,

To, co umíme vyrábět se dováží, podporujete války,

V České televizi zase zavíráte pořady do trezoru

a ti, kdo nesouhlasí tu zas mají menší práva.

Zlikvidovali jste prakticky střední třídu.

 

Je čas na změnu

 

Iniciativa Vyměnili jsme politiky

vyhlašuje časově neomezenou

 

Generální stávku

 

od čtvrtka    18.11.2010, 00:00  

až do odvolání

 

Naše požadavky

Vláda musí tyto problémy okamžitě řešit, nebo okamžitě odstoupit.

 

Zúčasněte se, prosím, a přečtěte si návod, jak stávkovat. Nezapomeňte včas nahlásit účast na stávce svému zaměstnavateli. Nejméně 3 pracovní dny předem, raději však dříve.

Jak šetří modří:

Ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) předložil návrh na ZVÝŠENÍ počtu českých vojáků v Afghánistánu z nynějších 533 rovnou na 720. Pokud to schválí Poslanecká sněmovna i Senát, bude to každý rok stát o další 1.9 miliardy navíc. Už nyní jsou roční náklady na vojáky v Afghánistánu plných 2.3 miliard.

Tak je to voliči - zatímco jiné země, které jsou na tom finančně lépe než ČR omezují své zahraniční vojenské mise, Česká republika, kde není ani na důchody bude svou vojenskou misi navyšovat. A kde na to vezme? To je prosté milý voliči. Invalidním důchodcům, kteří se nemůžou bránit dáme místo 5500 jen 2000. Těm, co se nemůžou bráit se přeci bere nejsnadněji, že. A když bude někdo reptat tak se oženem článkem 4 stanov NATO. Je mi líto, stanovy jsem si přečetl celé. Je tam povinnost pomoci napadené zemi, o povinnosti pomáhat útočící zemi tam není ani slovo...

Voliči - připrav si peněženku!

 

Jak naše strany bojují o voliče - i ilegálně

 

Podán občanský podnět číslo 2010 10 17 11 16 25 k přezkoumání možného protiústavního chování politických stran. Zajímal by mne názor jak ÚS, tak i expertů na ústavní právo.

Podán občanský podnět číslo 2010 10 22 09 38 06 "Přezkoumat ústavnost znění smlouvy mezi politickou stranou Věci Veřejné a jejími volenými zástupci, včetně tajných dodatků a zajistit její zveřejnění."

 

Volby 2010 - Kupování hlasů - Krupka -> Video1 Video2

Volby 2010 - Kupování hlasů - Chodov na Karlovarsku

Vyzýváme občany, kteří takové jednání natočili, aby nám jej poslali

Není přípustné, aby hrstka zrůd mohla libovolně manipulovat volbami!

 

Video pro ty, kdo si myslí, že změna není potřebná, že procesy 50. let jsou minulostí a že dnes nejsou lidé pronásledovaní režimem.

Stejné video v alternativním formátu

Z rozhovoru s policisty na úterní (21.9) demonstraci vyplývá, že se ke konci roku chystají hromadné výpovědi. Johnovy škrty totiž neznamenají jen snížení platu o 10 procent, jak nám tvrdí média ale i to, že mnohým policistům s praxí klesne měsíční příjem pod 10 000,- Kč. "A vy byste honil zločince za 10 tisíc?" ptali se mě. Mnozí z nich přiznali, že že pokud by se vyskytla situace podobná té v listopadu 1989, přidají se k lidem. Podobné výpovědi se chystají také mezi lékaři, což je obzvlášť nebezpečné, protože bez doktorů se neobejde nikdo z nás. Vláda tedy ohrožuje bezpečnost a zdraví obyvatelstva a občané mají dle Ústavy v takovém případě právo odmítnout vládě poslušnost.

Podraz Věcí Veřejných: Věci Veřejné včera ve sněmovně nepodpořily návrh na zrušení poplatků u lékaře, přesto, že to je uvedeno ve volebním programu, na jehož základě byli poslanci VV zvoleni. Dnes pro změnu zamítly návrh na vyšetřování podivných armádních zakázek. Posouzení, zda jsou VV důvěryhodnou stranou, nebo jen ODS2 a pastí na voliče už nechávám plně na vás.

Děkujeme - odějděte

Tři měsíce po volbách vláda chystá další kolo utahování opasků (kolikáté už?) a zásadní omezování našich práv, jako například výpovědi bez udání důvodu.

Naproti tomu, není známo NIC o plnění slíbených změn, které by zamezily opětovnému rozkradení veřejného rozpočtu.

Navíc, kolem ministerstva vnitra a policie ČR se to po dvaceti letech od revoluce znovu hemží lidmi, kteří byli spjati s komunistickou StB.

Volby, které měly být porážkou politických dinosaurů byly naopak vítězstvím politických dinosaurů a změnou k horšímu. 

Petr Nečas - káže vodu pije víno (.doc)

 

Bez Nečase, Kalouska a Johna se obejdem,

bez hasičů, záchranářů a doktorů ne

Je nutné koordinovat další postup. Tím, že policisté budou stávkovat v září, zdravotnící v říjnu a někdo další v listopadu se nic nezmění. Je nutný společný postup všech. V jeden společný den musí stávkovat všichni, komu vadí, že hrstka vyvolených smí rozkrádat náš společný stát a namísto vymahatelnosti práva vše musí zaplatit ti, kdo celý  život poctivě platí daně.

 

Pro odlehčení:

Víte, co ještě může udělat vláda, která nemá podporu represívních složek?

Odpověď

MĚLI BY PODAT DEMISI

 

---

Vláda plánuje zdražení elektrické energie; skoro o polovinu. Kvůli dotacím na sluneční energii. Ale na co nás to vlastně nutí přispívat? Fotovoltaický článek přemění jen asi 18% dopadající energie. zbytek se odrazí bez užitku pryč. Naopak, při jeho výrobě se značné množství energie spotřebuje. Výchozí surovinou je normální říční písek. Ten se musí roztavit a postupně chemicky vyredukovávat kyslík a příměsi, až zbyde jen čistý křemík. Po celou tu dobu musí být pochopitelně zahřátý nad bod tání a ten je u křemíku  1414°C. Tato operace trvá až několik hodin a spotřebuje se  při ní více energie, než kolik jí článek vyrobí za 15 let své projektované životnosti. Vláda nás tedy nutí, abychom sponzorovali technologii, která ani za 15 let nevyrobí zpět energii, která do ní byla při výrobě vložena.

 Uplynul přesně týden od voleb, které byly vítězstvím nad politickými dinosaury.


Z ulic ještě nezmizely plakáty ANO Solidaritě NE Korupci.

V deníku Metro se objevil  článek na celou stránku ve kterém pan John zpochybňuje přednosti přímé volby. A o pár dní později v TV novinách už se dokonce zpochybňuje i zavedení protikorupčních agentů-provokatérů!

Ještě neznáme ani jména nových ministrů a noví dinosauři už ukazují růžky. Už nám zase hrozí návrat do starých kolejí, kde zloději miliardových kalibrů jsou váženými občany a ti, kdo jejich hrátky financují jsou nazýváni póvlem.

A proč by také nekradli - vždyť jim za to nic nehrozí. Sami bez nás si odsouhlasili imunitu bez hranic - poslanec nemůže být souzen ani kdyby vraždil přímo před tisícem svědků. I ti, kdo imunitu nemají jsou za vodou - jak chcete někoho soudit v systému založeném na organizovaném zločinu ve státní moci a státní správě. Jak jinak nazývat státní zřízení, kde 500,- Kč dluhu v případě prostého občana je zločin a důvod k exekuci, kdežto pachatel korupce za 500 000 000,- Kč není ani vyšetřován, ani souzen - prostě za nic nemůže. Jeho pohledávky jsou namísto toho vymáhány z občanů, kteří svědomitě platí daně a zdravotní pojištění. Už jen toto je důvod k občanské neposlušnosti. Je čas nazvat konečně věci pravými jmény: Toto je zločinné spiknutí proti občanům ČR.

Samotná výměna politiků nic neřeší. Začnou se po pár týdnech chovat stejně, jako ti staří.

Jediné, co může tento stav zvrátit jsou změny v právním řádu ČR. Za korupci a za tunelování musí existovat vymahatelný postih. Politik, který zvedne ruku za úplatu musí mít distanc. Dokud bude možné legálně brát úplatky, tunelovat a vybírat veřejné zakázky bez jasných pravidel hry a  vymahatelnosti práva, nic je nezastaví.

Zastaví se pouze tehdy, když za takový čin budou souzeni, vězněni a přijdou o výhody plného korýtka.

Politici sami nikdy nic takového nezavedou. Ryby si také samy nevypustí svůj vlastní rybník, ve kterém se jim tak dobře žije. K něčemu takovému je můžou přimět jen občané - jejich voliči.

 

Použijme jediný legální prostředek, který nám ještě zbývá: Generální stávku


Když nastoupíte do zaměstnání, začne vám běžet zkušební doba. Během té se pozná, zda máte schopnosti vykonávat svěřené úkoly. Ať i naši politici mají takovou zkušební dobu. A když do té doby neprovedou ony změny právního řádu, ať přijde ke slovu časově neomezená generální stávka. Ta bude trvat až do té doby, dokud političtí dinosauři neodejdou.

Navrhuji jako datum konce zkušební doby 17. 11. 2010.

Je to výročí dne, kdy padla totalita. Před 21 lety.
A ten den nastal 21 let po příjezdu tanků, kdy komunističtí dinosauři zablokovali změny k lepšímu.
Ať naši milí političtí dinosauři padnou také 21 let od chvíle, kdy sami sobě nastavili tento podivný systém, ani komunizmus ani kapitalizmus, kde vyvolení můžou krást dle libosti a nikdo za nic nemůže. Pokud si do té doby nevypustí pomyslný rybník vlastní nedotknutelnosti, následujícího dne ráno se vše zastaví.

Je to velmi radikální ale poslední legální řešení. Tato země a její občané už nevydrží další tunelování.

Ústava České republiky umožňuje občanům odmítnout poslušnost v případě nařízení, které by bylo v rozporu se zásadami demokracie. Domnívám se, že byla opakovaně naplněna podstata tohoto bodu Ústavy.

Za 20 let od Sametové revoluce se v této zemi vystřídala řada vlád - pravicových i levicových. Všechny bez vyjímky mají společné jedno: Opakovaně bylo zvyšováno finanční zatížení obyvatelstva, lidově zvané utahování opasků. S odůvodněním, že je to nutné pro státní rozpočet, pro chod státu. Výsledek byl také vždy stejný: většina takto získaných prostředků byla vždy státem neúčelně rozházena. Proč se staví nejdražší dálnice v Evropě, když v každém výběrovém řízení existovala alternativa s lepším poměrem cena/výkon? Proč drtivá většina těch, kdo vytunelovali fungující továrnu nebo firmu ještě nesedí ve vězení? Proč neexistuje finanční policie, tak jako třeba v Německu, která by v případě korupce, tunelování nebo nezdaněných příjmů dokázala udělat pořádné horko? Namísto toho je vše notoricky sváděno na příjmově nejslabší část obyvatelstva. Přestaňte už nám lhát, všechny sociální dávky dohromady nikdy netvořily více než 2.5% HDP. Tedy, z každých 100 Kč nejde na sociální dávky více než 2.50 Kč. Zato korupční výdaje už zdaleka tak nevinné nejsou. Jen v důsledku korupce ve veřejných stavebních zakázkách se ročně prohýří o 40 až 60 miliard více než by to bylo bez korupce. A pokud jde o stavby silnic a dálnic, tak tam jde o několik set miliard ročně.

Když padnul komunistický socializmus, byl faktický dluh Československa ostatním zemím minimální, několik korun na obyvatele. Naopak, některé země tehdejšího východního bloku dlužily Československu značné částky. Po dvaceti letech je dluh ČR asi 100 000 Kč na obyvatele. To však není všechno. Fungující továrny jsou rozkradené a dovážíme i to, co umíme dobře vyrobit. S mizející výrobou se obyvatelstvo čím dál víc zadlužuje a situace se tak ještě více zhoršuje. Ekonomicky tedy můžeme označit 20 porevolučních let jako úpadek ČR. Pachatelem tohoto úpadku nejsou běžní občané, kteří po celou tu dobu řádně platili daně. Jsou za něj zodpovědní volení zastupitelé. Správci, kteří měli stát spravovat, namísto toho si jej však nechali rozkrást.

Jako občané tedy máme právo po 20 letech soustavného rozkrádání a pozvolného omezování naších práv požadovat komplexní změny v právním řádu ČR. Změny, které umožní tyto korupční dluhy vymáhat a také posílit pravomoci občanů v dohledu nad svými zastupiteli. A odmítnout další navyšování životních nákladů ve jménu státního rozpočtu do té doby, dokud tento rozpočet nebude účině zabezpečen proti opětovnému rozkradení.

Tento požadavek je v souladu s Ústavou ČR:

Občané jsou dle Ústavy držiteli veškeré moci ve státě - Naopak, naši zastupitelé jsou pohopouhými volenými správci. Máme také právo na nátlak v mezích zákona v případě, že současná politická moc nebude ochotna tyto změny realizovat jako svou prvořadou prioritu.

Co chceme?

 

Co chceme?


Požadujeme vyhlášení stavu legislativní nouze, ve kterém budou urgentně řešeny následující problémy.

 

1.Prakticky použitelný zákon o obecném referendu

Umožní občanům vyhlásit referendum na obecní, krajské a celostátní úrovni. Takové referendum má stejnou právní moc jako hlasování dotčeného orgánu. Tedy jako hlasování místního zastupitelstva, krajského zastupitelstva nebo Poslanecké sněmovny. Obsahem referenda může být cokoliv, co může být předmětem hlasování dotyčného orgánu. Referendum musí být vyhlášeno, pokud se pod požadavek podepíše zákonem stanovený počet občanů v čase ne delším než 6 měsíců. V případě celostátního referenda to nebude více, než počet podpisů odpovídající 2% všech právoplatných voličů. Referendum nesmí být podmíněno 50% účastí. Současné zákony o referendech jsou nastaveny tak, aby občané nikdy nemohli zastupitele přehlasovat.

Referendum také umožňuje odvolání voleného zastupitele občany a to referendem na stejné nebo vyšší úrovni, která odpovídá funkci odvolávaného.


2.Zrušení nebo razantní omezení imunity zastupitelů

Imunita se v žádném případě nesmí vztahovat na finanční kriminalitu a na korupční jednání. Měla by být co nejmenší - je nepřípustné, aby se politici bez souhlasu občanů sami povyšovali nad občany a odsouhlasovali si výhody, které občanům nepřiznávají. Zastupitel musí být plně odpovědný za to, jak spravuje tuto zemi.


3.Nový zákon o veřejných zakázkách

Zákon, který namísto rozhodování dle subjektivních pocitů zavádí rozhodování podle konkrétních objektivních a měřitelných kritérií. Například poměr cena/výkon, počet vytvořených pracovních míst a podobně. Veřejná zakázka také nesmí být kryta obchodním tajemstvím.


4.Zavedení protikorupčních agentů-provokatérů

nebo jiný, rovnocenný způsob odhalování korupce politiků a státních úředníků.

Jak by mohl takový protiúplatkový agent fungovat nám ukázal test novinářů asi před půl rokem. Novinář se skrytou kamerou, přestrojený za podnikatele nabízel tehdy poslancům úplatek za to, že zvednou ruku pro změnu zákona.
 
Pokud bude přistižen přímo při činu a pokud průběh braní úplatku bude zdokumentován skrytou kamerou, mohl by být do tří dnů soud a do týdne nástup výkonu trestu, jako u fotbalových chuligánů.

Naše země je dnes třetí nejúplatkovější zemí světa. Chceme, aby se ještě v tomto volebním období stala třetí nejrizikovější pro braní úplatků.
 

Nechceme, aby o nás rozhodovali poslanci a úředníci, kteří zvednou ruku za úplatu.

 

 

5.Zavedení finanční policie dle německého modelu

S právem prověřovat a vymáhat zpětně až k datu 17. 11. 1989.

Dvacet let intenzívních rozkrádaček nesmí zůstat nepotrestáno!


6.Výměnu vedení a rady České televize

Tato veřejnoprávní instituce se v uplynulém období chovala nanejvýš podivně:

  • Zatímco ostatní mimoparlamentní strany neměly prakticky žádný přístup na TV obrazovky, nově vzniklá TOP09 zde měla výsadní postavení. To je teoreticky akceptovatelné u privátní televize, ne však u televize veřejnoprávní. Ta musí všem politickým subjektům přiznávat stejná práva.
  • Stejnou námitku lze mít i k ostatním diskusním pořadům ČT, např o radaru nebo o EU. ČT vždy odpůrcům a příznivcům přiznala odlišná práva a to je nepřípustné. Ti, kdo rozhodli, že odpůrci Unie nebo radaru nemají na veřejnoprávní obrazovce stejná práva jako příznivci, musí ČT bez náhrady opustit. ČT je placena stejně příznivci i odpůrci, tyto dvě skupiny tedy zde musí mít stejný prostor a stejná práva. Informování ČT o Evropské unii nápadně připomíná komunistickou propagandu - pouze klady, žádná negativa, odpůrci nejsou přípustní. Chceme slyšet i ostatní názory, ne jen to, co schválil postkomunistický politruk.
  • Naši veřejnoprávní televizi řídí člověk s podivnou minulostí, který si i přes lustrační zákon prosadil jako jednoho z nejmocnějších lidí v ČT člena komunistických Lidových milicí. To je naprosto nepřijatelné a nedůvěryhodné.
  • Jak z tohoto dokumentu vyplývá, ČT opět po 20 letech rozděluje pořady na „vhodné“ a „nevhodné“. Kritizujeme komunistický režim za to, že zavíral filmy do trezoru na základě ideologie a při tom to děláme ještě v mnohem větší míře. Chceme kriminalizaci takového jednání!

 

7.Úplné zrušení „náhubkového zákona" a kriminalizaci cenzury

Je to účelový zákon, který má jediný cíl: Kriminalizovat veškeré důkazy o zločinných praktikách politiků a vlivných lidí. Další ze zločinných spiknutí českých politiků. Pokud je mi známo, nikde v civilizovaném světě, s vyjímkou vyloženě totalitních režimů jako Severní Korea nebo Kuba, nikde takový zákon nemají. Obrací zcela na hlavu podstatu zacházení s důvěrnými údaji. Ve zbytku světa je za zacházení s takovými údaji odpovědný jejich držitel. V případě odposlechu policie. Za únik takových dat může být postižena jen a pouze policie, ne novinář, který je zveřejní.

Požadujeme, aby všichni, kdo se na tomto paskvilu podíleli, ať už autorsky nebo hlasováním, odešli ze všech veřejných funkcí.

Ten kdo bere úplatek nebo páchá trestný čin musí počítat s tím, že se to zítra může objevit na YouTube!

Namísto něj  by mohl být opačný zákon. Zákon kriminalizující cenzuru tam, kde je dle Ústavy nepřípustná. 500 000 pokuty nebo až 5 let vězení například řediteli televize, která dá příznivcům EU 40 minut a odpůrcům jen 4 minuty. Takové praktiky jsou, bohužel, čím dál častější.

 

8.Úplný zákaz lobbystů

Jde v podstatě o terorizmus v politickém prostředí. Jak jinak nazvat někoho, kdo nabádá politika aby za úplatu či protislužbu změnil názor.

 

9.Zrušení odposlechů bez příkazu soudu

Zrušení zákonů, které umožňují jakýkoliv přístup do našeho soukromí bez právně podloženého soudního příkazu. Dle Ústavy ČR má každý člověk právo na soukromí a k omezení tohoto práva může dát příkaz jedině soud a to jen za podmínek, které mu stanovuje zákon. Žádná generální povolení k odposlechu nejsou přípustná. Pokud na nich i nadále bude EU trvat, pak je to rozhodně důvod ke konání referenda o vystoupení či  setrvání v EU.
Pokud je mi známo, tak v dějinách lidstva neexistuje jediný případ, kdy takový zákon platil a přitom nebyl soustavně zneužíván proti obyvatelstvu.

 

10.Zastavení vojenské pomoci zemím, které mučí válečné zajatce, nebo neuznávají mezinárodní úmluvy platné pro ČR

Není přípustné aby se ČR účastnila válečných operací vedených zemi, která mučí válečné zajatce, popřípadě neuznává mezinárodních úmluv týkající se lidských práv závazných pro ČR. Umožnit trestně-právní stíhání osob, které daly souhlas k takovým akcím. Chce-li jakákoliv země dlouhodobý pobyt svých vojsk, nebo vojenskou základnu u nás, ať zaplatí konání všelidového referenda k této otázce.